Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 05.05.2024, 17:21

Сайт вчителя
Олексія Пальцева

Меню сайту
Пошук
Новини
ava
misto.zp.ua
ava
Перекладач Google
ava
Радіо онлайн
ava
Категорії розділу
Надзвичайні ситуації [21]
Інформаційна безпека [11]
Здоровий спосіб життя [6]
Профілактика отруєнь [15]
Профілактика захворювань [6]
Правила дорожнього руху [8]
Правила протипожежної безпеки [3]
Інструкції з безпеки життєдіяльності [16]
Виховання [10]
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Calenday
ava
Свята, події, іменини,

народні прикмети
Калькулятор
Email
palzevol@gmail.com

ourclas@at.ua
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Безпека життєдіяльності » Виховання

Чому батькам варто залишити дітей в спокої і зайнятися своїм життям

Уже близько років 10 я спостерігаю, як батьки беруть на себе занадто багато відповідальності, яка повинна б належати їх дітям. Це мода така, чи що? Робити з дітьми уроки мало не до 9-го класу, збирати за дітей портфель, дізнаватися за них домашнє завдання у однокласників, тягати дітей по всяких розвивалки мало не з 6 місяців, а в шкільні роки займати кружками весь тиждень так, що у дітей не залишається часу для дитинства. Дуже багато рішень і виборів батьки роблять замість дітей. І під слушним приводом намагаються контролювати всі їхні справи.

Мене звуть Оксана Калаганова , і для читачів AdMe.ru я хочу пояснити, чому деяким батькам мені хочеться сказати: залиште дітей у спокої і займіться собою.

Нещодавно я читала лекцію для батьків школярів і зіткнулася з тим, що багато батьків дізнаються один у одного домашнє завдання для дітей (учнів 6-го класу!). При цьому скаржаться на несамостійність своїх чад.

Не пам'ятаю, щоб в моєму дитинстві батьки збирали мені портфель, дізнавалися домашку або возили на гуртки. Не пам'ятаю, щоб за мене вибирали, на які гуртки ходити. У батьків були свої справи. А ми вчилися самостійності.

Суспільство стало «детоцентрірованним». Вся сім'я будується навколо інтересів дітей. Дитина - сенс життя і світло у віконці. Чоловік і жінка стають командою по «вирощуванню» своїх дітей або обслуговуючим персоналом для дитини. При цьому перестають бути чоловіком і дружиною один одному. І найголовніше, ці батьки вірять, що таким чином роблять дітей щасливими, забезпечуючи їм найкраще дитинство.

Дивлячись на такі сім'ї, мені хочеться сказати батькам: залиште дітей у спокої, тому що ви псуєте їм життя!

Багато батьків пояснюють своє така поведінка бажанням, щоб їх діти виросли успішними, багатими, мали можливість вибору в житті та т. Д. Все це для того, щоб в кінцевому рахунку їх діти виросли щасливими людьми. Адже у батьків свого щастя немає, тому вони так відчайдушно хочуть, щоб хоч їхні діти були щасливі.

Але мистецтву відчувати себе щасливим теж потрібно вчитися. Там сидять діти завжди у своїх батьків. Саме у батьків вони переймають стереотипи поведінки і ставлення до життя. Чого можуть навчитися діти у таких батьків? Орати і надриватися навчаться, тривозі і недовіри до світу навчаться, а ось бути щасливими і задоволеними - немає. Тому що цього їх нікому навчити, батьки самі не вміють!

Чи не виховуйте дітей - це марно, вони все одно будуть схожі на вас. Виховуйте себе.

Англійське прислів'я

Якщо ви не хочете для дітей такий же життя, як у вас, тоді виправляйте себе і своє життя. «Зробити» щасливою людиною, тоді ваші діти теж будуть щасливі. І не потрібні будуть мільйони розвиваючих гуртків. Якщо ви візьметеся відповідати за своє життя самі, а не перекладати відповідальність на країну, начальство, партнера і т. П., То і ваші діти навчаться відповідати за свої уроки, портфелі і т. Д. І тоді з дітьми буде все окей!

Є ще один прихований мотив в тому, що батьки намагаються дати своїм дітям те, чого вони самі були позбавлені в дитинстві. Часто цей порив є несвідомої спробою компенсувати собі свої дитячі дефіцити. Чого хоче їх дитина, деякі забувають запитати. Фільм «Траса 60» якраз про це, подивіться. Там добре показано, до чого це може привести.

Або, навпаки, не забувають запитати дітей про їхні бажання, а потім фанатично кидаються ці бажання виконувати. Немов у батьків в житті один єдиний сенс - догодити дитя. А своїх власних інтересів і смислів немає.

Ми не можемо прожити за дітей їх життя і не можемо вберегти їх від помилок. Свої помилки вони все одно повинні будуть зробити самі. А якщо ми намагаємося їх надмірно страхувати, то позбавляємо можливості отримати свій власний досвід, не даємо їм дорослішати і реалізовувати свій потенціал. Ми робимо їх безініціативними інфантильний, які не знають, чого хочуть, не мають своєї думки і життєвої позиції.

Повторюся: батьки, якщо хочете виростити щасливими і успішними своїх дітей, то залиште їх у спокої і займіться своїм життям!

Шукайте свої власні інтереси і смисли. Шукайте те, що зробить вас щасливішим, тому що дітям потрібні щасливі батьки. Живіть насамперед для себе і тільки потім для дітей.


Джерело
Категорія: Виховання | Додав: Пальцев (04.10.2018) | Автор: Оксана Калаганова
Переглядів: 1010 | Рейтинг: 5.0/1

Поділитися матеріалом:

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Перекласти сайт

 Translate the site into English Die Webseite auf das Deutsche zu übersetzen Przetlumacz te strone na jezyk Polski Перевести сайт на Українську мову Traduire le site en français 
Форма входу

Лепетун
gerb
facebook
ava
Amnesty Ukraine
ava

Amnesty International
Запорізька мерія
gerb
Школа № 87
gerb

Школа №87 на карті міста

Школи Запоріжжя
Карта України
map_ua
База питань
ChGK
Life.zp.ua
ChGK
Доктор Комаровский
komarovskiy
Афоризми

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz