Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 23.11.2024, 19:54

Сайт вчителя
Олексія Пальцева

Меню сайту
Пошук
Новини
ava
misto.zp.ua
ava
Перекладач Google
ava
Радіо онлайн
ava
Категорії розділу
Географія. 6 клас [20]
Географія. 7 клас [14]
Географія. 8 клас [19]
Географія. 9 клас [44]
Географія. 10 клас [33]
Інтерактивні карти та тренажери [50]
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Calenday
ava
Свята, події, іменини,

народні прикмети
Калькулятор
Email
palzevol@gmail.com

ourclas@at.ua
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Матеріали до уроків географії » Географія. 6 клас

Запорізька область
[ Викачати з сервера (1.05 Mb) · Викачати видалено () ] 19.10.2018, 14:10

Утворена 10 січня 1939 року

Площа - 27,2 тис. кв. км, 4,5 % території України, 9 місце серед її областей

Адміністративний центр - м. Запоріжжя

Територія - 330 кв. км

Населення міста – 781,1 тис. жителів

 Кількість адміністративних районів - 20

Міст - 14, у тому числі: міст обласного підпорядкування - 5

Найбільші міста області: Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ, Енергодар.

Селищ міського типу - 22

Сільських поселень - 914

Кількість населення - 1 815,1 тис. жителів (на 1.08.09 р.)

Густота населення – 66,8 жителів на 1 кв. км

Міське: 1 393,1 тис. жителів

Сільське: 422,0 тис. жителів

Національний склад: українці - 70,8%, росіяни – 24,7%, болгари – 1,4%, білоруси – 0,7%

Загальні відомості

Лежить на південному сході України, омивається з півдня Азовським морем. Поверхня – слаборозчленована рівнина із загальним нахилом до Дніпра і Азовського моря. У північно-західній частині області розташована Придніпровська низовина (50 - 170 м), яка південніше переходить у Причорноморську низовину (20 - 100 м), а на північному сході – у Приазовську височину (до 324 м). Уздовж узбережжя простягаються довгі піщані коси. Область багата на поклади рудних корисних копалин, зокрема залізних та марганцевих руд. Промислове значення мають родовища будівельних матеріалів: сірих та червоних гранітів, талько-магнезитів, вогнетривких глин, вапняків, пісковиків. Виявлено родовища бурого вугілля, графітів, каолінів. Є лікувальні грязі та мінеральні води. Клімат помірно-континентальний з малосніжною, порівняно холодною зимою (-5,4° у січні) та жарким посушливим літом (від 22,6° до 23,5° у липні, абсолютний максимум +45°). Опадів 350-470 мм на рік, найбільше опадів у весняно-літній період. Річок довжиною понад 10 км - 78, головна з них – Дніпро. До його басейну належать Кінська і Гайчур, до басейну Азовського моря – Молочна, Обитічна, Берда. На території області 846 ставків, 27 водосховищ, частина Каховського водосховища, 2 800 артезіанських свердловин. Ґрунти переважно чорноземні (75% площі області), на півдні – південні, подекуди солонцюваті, на півночі – звичайні чорноземи. На 10% площі області – переважно солонцюваті каштанові і темно-каштанові (південь і південний захід). В заплавах річок, на косах – солончакові ґрунти. Природна степова рослинність займає 3-4% площі області. Площа лісів – 108 тис. га, у тому числі 32,3 тис. га – штучно насаджених (ясен, клен, дуб, тополя, біла акація, сосна кримська, гледичія). Тваринний світ досить різноманітний – 226 видів, у тому числі ссавців – 24, птахів – 150, земноводних – 8, плазунів – 8, риб – 36. Несприятливі природні явища: лінійний розмив і площинний змив, зсуви вздовж Дніпра, абразійно-денудаційні процеси на берегах Каховського водосховища, суфозійно-просадочні явища на рівнині, оглеєння та засолення ґрунтів, у тому числі вторинне заболочування і підтоплення на зрошуваних землях, абразія морських берегів, утворення пересипів та кіс, суховії та пилові бурі. Меліоративні заходи: насадження лісосмуг, протиерозійні роботи. В області 343 території та об'єкти природно-заповідного фонду, з них державного значення: філія природного заповідника, 10 заказників, 7 пам'яток природи, парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва, регіональний ландшафтний парк, 3 заповідні урочища.

 Історична довідка

Район дніпровських порогів заселено з часів кам'яного віку. У IV ст. до н.е. на місці Кам'янського городища існувала столиця могутнього Скіфського царства. Потім на ці землі ходили кочові племена сарматів, гунів, аварів, угрів, печенігів, половців. З ХІІІ ст. тут оселилися татари і територія області підпала під владу спочатку золотоординських, а потім кримських ханів. Але вже в XVI ст. на острові Хортиця виникає перша козацька Січ. Відтоді і аж до кінця XVIІІ ст. запорозькі степи стають ареною боротьби між українськими козаками і татарами. Після включення запорозьких земель до складу Російської імперії та ліквідації Січі на березі Дніпра зростає місто Олександрівськ (сучасне Запоріжжя). Територія області тоді була поділена між Катеринославською і Таврійською губерніями. Новий імпульс розвитку Запорозький край одержав у другій половині XIX ст. Формування Запорозької промислової зони проходило за активної участі західного, особливо німецького капіталу. На сьогодні область стала одним з найбільших промислових центрів України, тут створено потужний металургійний комплекс.

Джерело

Категорія: Географія. 6 клас | Додав: Пальцев
Переглядів: 458 | Завантажень: 212 | Рейтинг: 5.0/1

Поділитися матеріалом:

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Перекласти сайт

 Translate the site into English Die Webseite auf das Deutsche zu übersetzen Przetlumacz te strone na jezyk Polski Перевести сайт на Українську мову Traduire le site en français 
Форма входу

Лепетун
gerb
facebook
ava
Amnesty Ukraine
ava

Amnesty International
Запорізька мерія
gerb
Школа № 87
gerb

Школа №87 на карті міста

Школи Запоріжжя
Карта України
map_ua
База питань
ChGK
Life.zp.ua
ChGK
Доктор Комаровский
komarovskiy
Афоризми

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz