Головна » 2017»Грудень»29 » Кільцевої сонячний концентратор харківського винахідника може забезпечити ГВС та опалення будинків
11:32
Кільцевої сонячний концентратор харківського винахідника може забезпечити ГВС та опалення будинків
Олександр Согоконь, винахідник з Харкова запатентував розроблений ним сонячний концентратор, що володіє унікальними особливостями, які відкривають нові можливості для використання сонячної енергії і допоможуть вирішити проблему забезпечення теплом та гарячим водопостачанням не тільки приватних будинків, але й квартир багатоповерхової споруди.
Сонячні концентратори вже давно використовуються для перетворення сонячної енергії. Вони знайшли своє застосування як в самих різноманітних СЕЗ, так і в системах для підігріву різних теплоносіях. Однак у більшості подібних геліоустановок є одна істотна недолік - вони володіють великою парусністю, яка може обмежувати їх розміри, а значить і потужність, і продуктивність.
Кільцевий сонячний концентратор харків'янина - це сегменований "диск", який повністю прозорий для вітру. Він зконструйований з безлічі вузьких смуг з відбиваючою поверхнею, вільний простір між якими дозволяє вільно циркулювати між ними повітря.
Читайте також: Украинский солнечный концентратор "Разнообразие" - инструкция "сделай сам" в открытом доступе
З винаходом української інженера обмеження на розміри концентратора можуть бути повністю зняті, в місці з ними знижуються і вимоги до несучих конструкцій, а також упрощается система стеження за рухом сонця. Крім того, унікальність нового концентратора полягає в тому, що його фокальна область (точка максимальної концентрації сонячного випромінювання) розташована в місці, яке не залежить від положення сонця в небі. Другими словами, в відмінності від усіх інших типів сонячних концентраторів, у яких фокальна область переміщається за сонцем, сегменовані концентратори створюють абсолютно нерухому точку фокусу.
«Сонячний концентратор можна розглядати як універсальний джерело теплової енергії, до якої, як і в розетку, можна підключити будь-яку навантаження, будь то парова котла, двигун Стрилінга, піч по отжигу кераміки або випічки пирогів. Тобто, маючи один сонячний концентратор і набір змінних блоків, «заточених» на виконання різних завдань, ми не просто істотно розширюємо сферу використання сонячної енергії, а розширюємо її до рівня, обмеженого лише нашою фантазією», - розповідає Олександр Согоконь.
Стаття по темі: Сонячна теплова станція світового інженера виробляє енергію дешевше, ніж при спалюванні газу
Автор інноваційного пристрою стверджує, що фокальна область кільцевого концентратора (у відмінності, наприклад від сплошного параболічного, який може стати вогнезахисним при виході з ладу системи стеження за сонцем) не може вийти за його межі та нанести шкоду оточуючим предметам або людині. Це пов'язано з тим, що область максимального концентрації винаходу утворюється з безлічі маленьких «сонячних зайців», які співпадають тільки в одному місці, при дотриманні всього одного умови - точне наведення установок на сонці. В інших умовах - це звичайні "сонячні зайчики", які не можуть принести ніякої шкоди.
Український винахідник відзначає, що концентратор сонячної енергії його розробки можна застосовувати як універсальний джерело живлення, до якого можна підключити практично будь-яку корисну навантаження. З іншими роботами Александра Сокогну можна ознайомитися (при бажанні замовити) на сайті харківського науково-виробничого підприємства syneko.etov.com.ua.