Сучасні проблеми вимагають сучасних рішень. Проблемні діти і підлітки завжди викликали з боку освітньої системи підвищену увагу і особливі підходи. Не рідко ця увага виявлялась своєчасним явищем і дозволяла домагатися позитивних результатів. Зняти з дитини клеймо важкого підлітка, це надзвичайно важка праця, що вимагає від педагога глибокого розуміння, любові і нескінченної турботи про внутрішній світ свого підопічного.
Міжнародний день соціального педагога став відзначатися зовсім недавно. На черговій XVII Міжнародної конференції соціальних педагогів, де серед учасників були представлені 44 країни і яка відбулася в Копенгагені в травні 2009-го року, було засновано це поважне професійне свято. Значення, яке несуть для суспільства соціальні педагоги, неможливо виміряти ніякими показниками. Багато успішних людей, які раніше вважалися важкими підлітками, що займають в суспільстві свої гідні місця, не рідко згадують своїх наставників теплими словами, відчуваючи до них почуття глибокої поваги.
Зараз професія соціального педагога затребувана і виділена в окрему категорію системи освіти. Соціальні педагоги входять в викладацькі склади більшості навчальних і виховних закладів. Їх робота часто нагадує роботу психолога, але це від частини відбувається тому, що вони тісно співпрацюють зі штатними фахівцями психологами, адже робота з важкими підлітками вимагає особливого, тонкого підходу.
... Читати далі »
Якщо ви думали, що 3D-фільми - це пік науково-технічного прогресу, то відстали від життя.
Колись все починалося з червоно-синіх окулярів, але потім вони потемніли. Потім нас привчили до 4D - новому слову в індустрії розваг і спецефектів.
А тепер з'явилася ще більш карколомна новинка: 7D! Так що ж це таке?
Ідея в тому, щоб глядач пережив неповторний досвід взаємодії у віртуальній реальності. Винахід представлено компанією Magic Leap і являє собою чіткі і яскраві голограми, що створюють надреалістичні образи.
Але технологія включає в себе не тільки візуальну сторону: тут є запахи, звуки і навіть відчуття. Мета - створити ілюзію, неможливо відрізнити від реальності. Поки що цей проект знаходиться в стадії розвитку, але просунуті місця типу Японії і Дубая вже дають можливість помилуватися результатами в громадських місцях. ... Читати далі »
Щоб вийти на китайський ринок, компанії Google доведеться змиритися з вимогами місцевої цензури і розробити окрему версію пошукової системи для КНР. Видання The Intercept, Reuters та AFP повідомили кодову назву проекту Google – DragonFly. Працюватиме він відповідно до місцевих законів і не показуватиме сайти, де публікуються матеріали про права людини, демократію та протести. Про це повідомила BBC News Україна.
У самій Google від детальних коментарів відмовились. Та журналісти вивідали, що пошукова система Google для Китаю буде включати "чорний список запитів", куди будуть входити всі сайти, заборонені урядом КНР. Мовляв, Google вже розробила дві тестові версії пошукових додатків для Android під назвами Maotai та Longfei. Якщо китайська влада схвалить запуск проекту, то програми зможуть запрацювати вже 2019 року.
До слова, китайська система державного нагляду за мережею, яку називають "Золотий щит" або "Велика китайська вогняна стіна" (мається на увазі фаєрвол), почала діяти ще у 2003 році. Унаслідок її роботи під цензуру потрапили понад півтора мільйона сайтів, серед яких і сам Google, і соціальні мережі Facebook, Instagram, Twitter, і навіть Wikipedia.
... Читати далі »