Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 23.11.2024, 19:51

Сайт вчителя
Олексія Пальцева

Меню сайту
Пошук
Новини
ava
misto.zp.ua
ava
Перекладач Google
ava
Радіо онлайн
ava
Категорії розділу
Надзвичайні ситуації [21]
Інформаційна безпека [11]
Здоровий спосіб життя [6]
Профілактика отруєнь [15]
Профілактика захворювань [6]
Правила дорожнього руху [8]
Правила протипожежної безпеки [3]
Інструкції з безпеки життєдіяльності [16]
Виховання [10]
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Calenday
ava
Свята, події, іменини,

народні прикмети
Калькулятор
Email
palzevol@gmail.com

ourclas@at.ua
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Безпека життєдіяльності » Профілактика отруєнь

Отруйні рослини та надання допомоги при отруєнні
З усього різноманіття лікувальних трав можна зустріти отруйні рослини, які чудово маскуються під своїх невинних родичів. Внаслідок цього, потрібно чудово розбиратися серед усього різноманіття лікарських рослин, а в разі біди — вміти надавати першу допомогу потерпілому. Розглянемо найбільш поширені отруйні рослини і надання допомоги при отруєнні.

Отруйні рослини
Блекота чорна.
Окремі отруйні трави здатні до синтезу алкалоїдів, які в нормованих дозах надають лікувальний вплив. Одним з таких рослин є блекота, вона з незапам’ятних часів використовується для лікування хворих, але вживання понад норми неминуче призведе до отруєння. 
Блекота відноситься до роду пасльонових, висота коливається від 30 до 60 см. Стовбур прямий, опушен волосками. Листя подовжені, розташовані на стеблі по черзі. Листя, розташовані біля кореня — черешкові. Квіти мають брудно-жовтуватий з темно-фіолетовими прожилками віночок, зібраний на верхівці рослини. Плодами блекоти є коробочки з дрібними буро-сірими насінням, що нагадують плоди маку. Найчастіше цю рослину можна зустріти на узбіччях доріг, в городах, садах, засмічених місцях.
Блекота, що виростає в диких умовах, в лікувальних цілях не використовується. Всі частини рослини містять алкалоїди групи атропіну.Насіння цих рослин найчастіше стають причиною отруєння, хоча на смак приємні і нагадують насіння маку.
У людини, отруївся цим отруйним рослиною, розширені зіниці, паморочиться голова, почервоніле обличчя, перезбудження, можливий марення і галюцинації.

Віх отруйний.
Самим отруйною рослиною є віх отруйний, що зустрічається в зоні Нечорнозем’я, відомий також під назвою омег водяний, цикута. Має гладкий гіллястий стебло, відноситься до роду зонтичних, у висоту може досягати 1,5 м. Квітки білі, зібрані в складну зонтичну структуру, корінь короткий, але великий, схожий з бруквою, відзнакою є наявність перегородок, які відмінно проглядаються на розрізі кореневища. Товщина кореня — 4-5 мм, на смак солодкуватий. Так як віх любить вологу, зустріти його можна на берегах річок, боліт, канав, а іноді можна побачити його і у воді.
Віх від кореня до верхівки насичений отрутою. Не втрачає він своїх властивостей і після висихання. Самою отруйною частиною цієї рослини є кореневище, в ньому міститься отрута — цікутотоксін. У весняний період відрізняється особливою токсичністю, і саме на цей період припадає пік отруєнь цією рослиною.
Ознаками отруєння є наступні симптоми — в роті відчувається солодкуватий смак, що переходить в гіркуватий, біль в області живота, слинотеча, блювота, порушення дихання і кровообігу, марення, судоми. Можлива смерть від зупинки дихання, так як отрута віха отрутного паралізує дихальний центр.

Вовче лико.
Чагарник з сімейства ягодкових. Гілки чагарнику покриті сірою корою, з вкрапленнями дрібних бурих плям. Листя довгасті, розташовані по черзі.Колір листя знизу — з відтінком сизого, зверху — синювато-зелені. Квітки складаються з чотирьох пелюсток, рожевого чи білого кольору, приємно пахнуть, розташовані збоку гілок в пазухах листків. Плодом є яскраво-червона або жовта ягода.
Кожна частина чагарнику містить отруту — дафнін. Особливою ядовитостью відрізняються кора і сік чагарнику, а також ягоди, які привертають до себе яскравим забарвленням. При контакті з чагарником шкіра запалюється, з’являються пухирі, а місце контакту довго не гоїться через виникнення на ураженій ділянці виразок. Найбільш часто плодами цієї рослини отруюються діти, що спокусилися на привабливу забарвлення ягід. Ознаки отруєння — рясне слиновиділення, біль у животі, блювання, запаморочення, судоми.

Вороний очей.
Це отруйна рослина відноситься до сімейства лілійних. Стебло пряме, що досягає у висоту до 30 см. Має чотири оберненояйцеподібні листа, розташованих хрестоподібно. Квітка має зеленувато-жовтий колір, що виростає на верхівці листа. Цвітіння припадає на травень — червень. В кінці літа з’являється плід, схожий на ягоду чорниці або лохини. Виростає у вологому грунті, захищеної тінню чагарників і дерев.
Отруйними є всі частини рослини, особливо ягоди, що мають кулясту форму. Ознаки отруєння — нудота, блювота, болі в животі.

 

Череміца Лобеля.
Рослина із сімейства лілійних, може досягати у висоту 2 м. Листя на прямому стеблі розташовані по черзі, мають еліптичну форму. Квіти з зеленуватим відтінком, на кінці рослини утворюють суцвіття — волоть.Цвітіння припадає на червень — серпень.
Всі частини чемериці містять отруту. Найбільш отруйно цю рослину в період активного росту стебла і листя, який припадає на ранню весну.Найбільш часто отруєння піддається худобу, що пасеться на луках.
Яд чемериці призводить до подразнення слизових носа, рота, горла.Ознаками отруєння є: пече в роті, слинотеча, блювота, болі в животі, рідкий стілець, порушення дихання.

Надання долікарської допомоги при отруєнні.
Перше, що необхідно зробити при отруєнні отруйними рослинами — видалити отруту з організму і уповільнити всмоктування в кров. Видалити отруту з організму допоможе навмисний виклик блювоти, давши для цього потерпілому рясне пиття. З метою нейтралізації отрути необхідно провести промивання шлунка перманганатом калію.
Щоб сповільнити всмоктування отрути в кров, необхідно приготувати суспензію активованого вугілля і дати потерпілому випити. Для приготування суспензії потрібно подрібнити активоване вугілля в порошок і змішати з водою.
При ураженні ділянки шкіри отрутою рослини необхідно кілька разів промити його розчином перманганату калію або обмити водою з милом.

Довгих років і міцного здоров’я!

Джерело: vnarode.net
Категорія: Профілактика отруєнь | Додав: Пальцев (06.03.2017)
Переглядів: 650 | Рейтинг: 5.0/1

Поділитися матеріалом:

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Перекласти сайт

 Translate the site into English Die Webseite auf das Deutsche zu übersetzen Przetlumacz te strone na jezyk Polski Перевести сайт на Українську мову Traduire le site en français 
Форма входу

Лепетун
gerb
facebook
ava
Amnesty Ukraine
ava

Amnesty International
Запорізька мерія
gerb
Школа № 87
gerb

Школа №87 на карті міста

Школи Запоріжжя
Карта України
map_ua
База питань
ChGK
Life.zp.ua
ChGK
Доктор Комаровский
komarovskiy
Афоризми

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz