Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 27.11.2024, 11:40

Сайт вчителя
Олексія Пальцева

Меню сайту
Пошук
Новини
ava
misto.zp.ua
ava
Перекладач Google
ava
Радіо онлайн
ava
Категорії розділу
Надзвичайні ситуації [21]
Інформаційна безпека [11]
Здоровий спосіб життя [6]
Профілактика отруєнь [15]
Профілактика захворювань [6]
Правила дорожнього руху [8]
Правила протипожежної безпеки [3]
Інструкції з безпеки життєдіяльності [16]
Виховання [10]
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Calenday
ava
Свята, події, іменини,

народні прикмети
Калькулятор
Email
palzevol@gmail.com

ourclas@at.ua
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Безпека життєдіяльності » Виховання

Вірус цифрового слабоумства (Всім батькам на замітку!)
Сьогодні весь світ збожеволів на гаджетах: смартфонах, планшетах і іншої цифрової техніки. Разом з ними в світ проникає вірус цифрового слабоумства. І це не жарт, це діагноз. У 2007 році фахівці помітили, що з кожним роком все більше дітей - представників цифрового покоління страждають розладом уваги, втратою пам'яті, низьким рівнем самоконтролю, когнітивними порушеннями, пригніченістю і депресією. Дослідження показують, що в мозку представників цифрового покоління спостерігаються зміни, схожі на ті, що з'являються після черепно-мозкової травми або на ранній стадії деменції - недоумства, яке зазвичай розвивається в старечому віці.
У це складно повірити, але середньостатистичний семирічний європеєць вже провів біля екранів більше року свого життя (по 24 години на добу), а 18-річний - більше чотирьох років!
Хочеш сказати, що зараз зовсім інші діти? Так, діти інші, але мозок у них такий же, що був у людини тисячу років тому, - 100 мільярдів нейронів, кожен з яких пов'язаний з десятьма тисячами собі подібних.
Мозок потрібно розвивати і годувати. Всі наші думки, дії, рішення складних завдань і глибокі роздуми залишають слід в нашому мозку. «Ніщо не може замінити того, що діти отримують від власного, вільного і незалежного мислення, коли вони досліджують фізичний світ і стикаються з чимось новим», - стверджує британський професор психології Таня Бірон. $CUT$
Ти будеш шокований, але з 1970 року радіус активності дітей (простору навколо будинку, в якому діти вільно досліджують навколишній світ) скоротився на 90%! Світ стиснувся до екрану смартфона. Діти забули і, що ще гірше, просто не знають, як це - бігати під дощем, пускати кораблики, лазити по деревах або просто базікати один з одним. Вони годинами сидять, втупившись у свій смартфон. Але ж їм необхідно розвивати свої м'язи, знати про ризики, які приготував для них світ, і просто взаємодіяти зі своїми друзями. «Дивно, як швидко сформувався абсолютно новий тип середовища, де смак, нюх і дотик не стимулює, де більшу частину часу ми сидимо біля екранів, а не гуляємо на свіжому повітрі і не проводимо час в розмовах віч-на-віч», - каже Сьюзен Грінфілд. Нам безумовно є про що хвилюватися.
Мозок формується, коли є зовнішні стимули і чим більше їх буде - тим краще для мозку. Тому дуже важливо, щоб діти досліджували світ фізично, але не віртуально. Це потрібно зростаючому мозку, як і тисячу років тому. Також дитині потрібен здоровий і повноцінний сон. Але сучасні діти не здатні вийти з Інтернету і відірватися від комп'ютерних ігор. Це сильно скорочує тривалість їх сну і веде до порушень. Яке може бути розвиток, коли ти втомлений і у тебе болить голова, а шкільні завдання ніяк не лізуть в голову ?!
Ти запитаєш, як же цифрові технології можуть змінити мозок дитини? По-перше, кількість зовнішніх стимулів обмежується через одноманітного проведення часу в Інтернеті. Дитина не отримує необхідного йому досвіду, щоб розвинути досить важливі ділянки мозку, які відповідають за співпереживання, самоконтроль, прийняття рішень ... А те, що не працює, відмирає. Адже у людини, який перестав ходити, атрофуються ноги? Діти не звикли запам'ятовувати інформацію - їм простіше знайти її в пошукових системах. Ось тобі і проблеми з пам'яттю. Вони її абсолютно не тренують.
Думаєш, що діти стали набагато розумнішими завдяки Інтернету? А чи знаєш ти, що нинішні одинадцятилітні виконують завдання на такому рівні, який демонстрували восьми- або Дев'ятирічні діти 30 років тому.
Дослідники відзначають, що однією з основних причин цього є життя у віртуальному світі. «Я побоююся, що цифрові технології інфантілізирують мозок, перетворюючи його на подобу мозку маленьких дітей, яких залучають дзижчать звуки і яскраве світло, які не можуть концентрувати увагу і живуть сьогоденням моментом», - каже Сьюзен Грінфілд. Але ти ще можеш врятувати своїх дітей! Досить просто обмежити час користування всілякими гаджетами. Ти будеш здивований, але Стів Джобс, гуру цифрової індустрії, саме так і робив. Його діти не користувалися Айпад взагалі, а інші гаджети їм заборонялося використовувати ночами і у вихідні дні.
Кріс Андерсон, головний редактор американського журналу «Wired», один із засновників 3D Robotics, також обмежує своїх дітей у використанні гаджетів. Правило Андерсона - ніяких екранів і гаджетів в спальні! «Я, як ніхто інший, бачу небезпеку в надмірному захопленні Інтернетом. Я сам зіткнувся з цією проблемою і не хочу, щоб ці ж проблеми були у моїх дітей ». Сини творця сервісів Blogger і Twitter можуть користуватися своїми планшетами і смартфонами максимум 1 години на день, а директор OutCast Agency, обмежує використання гаджетів в будинку 30 хвилинами в день. Його молодші діти зовсім не мають гаджетів. Ось тобі і відповідь на питання «що потрібно робити?».
Подбай про підростаюче покоління. Замислись, яке майбутнє їх чекає через 10-20 років, якщо вони сьогодні проводять півдня перед екранами своїх суперсучасних гаджетів.

Джерело
Категорія: Виховання | Додав: Пальцев (05.10.2018)
Переглядів: 397 | Рейтинг: 5.0/1

Поділитися матеріалом:

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Перекласти сайт

 Translate the site into English Die Webseite auf das Deutsche zu übersetzen Przetlumacz te strone na jezyk Polski Перевести сайт на Українську мову Traduire le site en français 
Форма входу

Лепетун
gerb
facebook
ava
Amnesty Ukraine
ava

Amnesty International
Запорізька мерія
gerb
Школа № 87
gerb

Школа №87 на карті міста

Школи Запоріжжя
Карта України
map_ua
База питань
ChGK
Life.zp.ua
ChGK
Доктор Комаровский
komarovskiy
Афоризми

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz