Технічний прогрес, а також абсолютно безвідповідальне ставлення до навколишнього середовища та природи призвело до того, що людство перебуває на порозі екологічної катастрофи через забруднення світового океану .
Так, в районі Великого тихоокеанської сміттєвої плями зібралося найбільше скупчення пластика в світі. Виявлене ще в 1980-х, сміттєва пляма продовжує швидко рости і сьогодні покриває простір площею більше 1,6 млн кв. км, що в рази більше попередніх оцінок.
Всупереч уявленням, що пляма не виглядає як «сміттєвий острів» і з боку може здаватися цілком нешкідливим - не відповідає дійсності. Велика частина пластика зважена в воді, напівпрозора і перетворилася в трильйони дрібних, майже непомітних частинок. Але разом вони, як показали дослідження, проведені в океані на просторі від Каліфорнії до Гавайських островів, дають величезну масу в 87 тис. Тонн, яка губить морські організми.
Це сміття в переважній своїй частині складається з пластику, поліетилену та поліпропілену. Близько 75% маси сміття доводиться на великі фрагменти розмірами більше 5 см, кількість дрібних частинок оцінюється більш ніж в трильйон, пише Naked-science .
Майже 46% пластикового сміття доводиться на старі рибальські мережі, хоча траплялися фрагменти пляшок і контейнерів, упаковки і канатів з датами до 1977 року. Всі ці відходи, зважені у воді на просторі, по площі в три рази перевищують територію Франції і являють собою очевидну і великомасштабну загрозу морським екосистемам і всьому океану.