Наша планета являє собою єдиний організм, в якому, як і в людському організмі, абсолютно немає нічого зайвого, і кожен його елемент важливий, гармонійно підтримує і наповнює життям, і своїм неповторним різноманіттям все навколо. Ліси на нашій Землі займають цілу третину всієї суші нашої планети. Виконуючи життєво важливі екосистемні функції вони також є і будинком, і джерелом засобів до існування для безлічі людей. За даними сучасної статистики, у світі налічується понад 1,6 млрд. людей, які безпосередньо залежать від здорового стану лісів, до їх числа входять близько 2-х тис. корінних народів і народностей, невід’ємно з’вязавших свій побут, культуру і світосприйняття з унікальними багатствами лісу. Читати далі >>>
Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. А адже вона така одна у всьому всесвіті.
Теоретики звичайно ж допускають, що десь у надрах інших систем і галактик може бути ще щось подібне, будують найпотужніші телескопи, запускають в космос всілякі дослідні апарати, намагаючись знайти хоча б віддалену подібність такого унікального поєднання в просторі, яке представляє наша матінка Земля. На те вони і теоретики, а на практиці наш будинок сам вже давно має потребу в тому, щоб ми звернули на нього нашу пильну увагу, так як нам схоже за дуже короткий час вдалося неабияк призабути про це. Ми стали нещадно використовувати її ресурси, витрачати і споживати, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.
... Читати далі »
Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. А отже вона така одна у всьому всесвіті. Читати далі >>>
Трупи птахів і тварин помітили в посадках під селом Лиманською Запорізької області (Кирилівська ОТГ), біля полів з ріпаком. Люди звернулися до мисливців Азовського первинно-мисливського колективу і розповіли, що бачили в посадках десятки трупів ворон, фазанів і куріпок. Було видно, що померли птиці зовсім недавно. Люди розповіли, що в районі загадково гинуть не тільки птахи, але і тварини - собаки і дикі лисиці.
У Запорізькій області масово вмирають дикі птахи та тварини
Представники мисливського колективу проїхали по місцях, на які вказали люди, і виявили мертвих тварин в посадках біля полів, засіяних ріпаком. Встановили мисливці і передбачувану причину масової загибелі - зерна пшениці зеленого кольору. Такі зерна, оброблені отрутою, використовують в сільському господарстві для боротьби з гризу
... Читати далі »
Міжнародний День боротьби проти гребель, за річки, за воду і життя. На початку антигребельного світового руху, в 1998 році, в цей день пройшло більше 50 акцій протесту в більше ніж 20 країнах світу, в тому числі в Бразилії, Індії, Таїланді, Росії, Австралії, Японії, США. Більше 10 000 людей прийняли участь в демонстраціях, кампаніях відправки листів протесту, очистці річок. В наступному році учасників стало вже більше 100 000...
„У зв’язку з тим, що кількість незарегульованих рік швидко скорочується, ми можемо зіткнутися з впливом дамб не тільки на самі ріки, але й на інші природні об’єкти та явища. Зараз ми не в змозі оцінити шкоду від порушення природної течії ріки, а коли наслідки проявляться, буде вже пізно”, - говорить у звіті один з авторів, координатор програм WWF по дамбам Юта Коллер.
„Наслідки урагану Катрина для Нового Орлеану були яскравим прикладом того, як ріка Міссісіпі відплатила людині за порушення її екосистеми, - сказав Джеймс Підток, директор міжнародної Прісноводної програми WWF.- Дамба затримує пісок, мул, інші природні відкладення, тим самим обідняє заплавні луги і болота за течією, що і є головним фактором спустошення і втрати життя”.
... Читати далі »
8 лютого 1921 Рада Народних Комісарів УСРС прийняла декрет про заснування на місці народного парку Асканія-Нова державного степового заповідника.
Вперше приватний заповідник Асканія-Нова в Херсонській області з’явився в 1898 р. Його заснував поміщик Фрідріх Фальц-Фейн. Спочатку там з’явилися вольєри для тварин, а згодом розбили ботанічний сад. 1 квітня 1919 РНК УРСР проголосив Асканію-Нову природним заповідним парком, а в 1921 р. - заповідником. При ньому створили науково-степову, фітотехнічну і зоотехнічну станцію, значно збільшили зоопарк і розширили ботанічний сад. У 1983 р. Асканію-Нову реорганізували в біосферний заповідник, а через рік включили до переліку Міжнародної мережі ЮНЕСКО.
У Запоріжжі, нижче Дніпровської ГЕС, розташувався найбільший на Дніпрі острів — Хортиця. Зараз це місце набуває все більшого значення для відродження української історії. За останні 15 років на острові з’явився історико-культурний центр, музей судноплавства, інтерактивний театр, а в острівних землях та водах продовжують знаходити скарби, як от тисячолітній меч, який знайшли тут всього декілька років тому. Тепер Хортиця є одним із найважливіших освітніх і культурних історичних центрів України і продовжує розвиватися.
Острів Хортиця
Хортицю іноді люблять називати найбільшим річковим островом у Європі. Однак науковець В’ячеслав Зайцев стверджує, що це не так. Найбільшим таким островом є Великий Житній на південному заході Словаччини. Якщо Хортиця має довжину 12 км, то Житній острів простягається на 84 км вздовж Дунаю. Але Хортиця збирає ці легенди й користується популярністю завдяки Дніпровим порогам — гірським породам, що виходили на поверхню в руслі Дніпра між сучасними містами Дніпро й Запоріжжя:
... Читати далі »