8 лютого 1921 Рада Народних Комісарів УСРС прийняла декрет про заснування на місці народного парку Асканія-Нова державного степового заповідника.
Вперше приватний заповідник Асканія-Нова в Херсонській області з’явився в 1898 р. Його заснував поміщик Фрідріх Фальц-Фейн. Спочатку там з’явилися вольєри для тварин, а згодом розбили ботанічний сад. 1 квітня 1919 РНК УРСР проголосив Асканію-Нову природним заповідним парком, а в 1921 р. - заповідником. При ньому створили науково-степову, фітотехнічну і зоотехнічну станцію, значно збільшили зоопарк і розширили ботанічний сад. У 1983 р. Асканію-Нову реорганізували в біосферний заповідник, а через рік включили до переліку Міжнародної мережі ЮНЕСКО.
Площа заповідника становить більше 33 тис. га, 11 га з яких - «абсолютно заповідна» степова зона. Вчені нарахували в Асканії-Новій близько 480 вищих рослин, 1155 різновидів членистоногих, 7 видів земноводних і плазунів, 18 видів ссавців. Щорічно в заповідник прилітає більше 270 видів птахів. У «Червону книгу України» занесені 13 видів вищих рослин, 3 види грибів та 4 - лишайників. Крім того, в Асканії-Новій знаходиться один з найбільших у південній Україні штучно вирощених лісів, ботанічний сад, акліматизаційний зоопарк і орнітопарк.
Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна. Офіційний сайт
Джерело
|