8 лютого 1106 князь Володимир Мономах завершив написання «Повчання» - першого в Стародавній Русі дидактично-художнього твору. З одного боку, цей жанр був досить поширеним в Античності, проте в українській історії це був перший зразок світської проповіді. Відомості про цю роботу Мономаха вчені вперше знайшли в Лаврентіївському списку «Повісті минулих літ» під 1377 Подавалося кілька неповних частин без закінчення, а в інших трьох списках про творі не згадувалося взагалі. Окремо текст «Повчання» вперше надрукував граф А. Мусін-Пушкін в 1793 р.
Літопис-автобіографія Мономаха з утримання можна поділити на 3 частини. У першій, або власне повчанні, автор дає настанови своїм дітям: вчить їх бути розумними, відстоювати інтереси батьківщини, не починати княжих міжус
... Читати далі »
8 лютого 1921 Рада Народних Комісарів УСРС прийняла декрет про заснування на місці народного парку Асканія-Нова державного степового заповідника.
Вперше приватний заповідник Асканія-Нова в Херсонській області з’явився в 1898 р. Його заснував поміщик Фрідріх Фальц-Фейн. Спочатку там з’явилися вольєри для тварин, а згодом розбили ботанічний сад. 1 квітня 1919 РНК УРСР проголосив Асканію-Нову природним заповідним парком, а в 1921 р. - заповідником. При ньому створили науково-степову, фітотехнічну і зоотехнічну станцію, значно збільшили зоопарк і розширили ботанічний сад. У 1983 р. Асканію-Нову реорганізували в біосферний заповідник, а через рік включили до переліку Міжнародної мережі ЮНЕСКО.
8 лютого 1994 Україна підписала з НАТО договір «Партнерство заради миру: рамковий документ». Участь у цій програмі дало Україні можливість активно співпрацювати з Північноатлантичним Альянсом, не стаючи її членом.
Програма «Партнерство заради миру» була прийнята в січні 1994 р. в Брюсселі на зустрічі президентів і урядів країн-членів НАТО. Передбачалося, що вона дозволить НАТО співпрацювати зі своїми партнерами в області військової безпеки. Метою програми проголошувалося зміцнення стабільності і безпеки в Європі.
Вже наступного року Україна вперше делегувала своїх офіцерів зв’язку до штаб-квартири НАТО в Брюсселі та Координаційний центр партнерства у м. Монс (Бельгія).
... Читати далі »