Сьогодні День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day), який традиційно відзначається у вівторок другого тижня лютого.
Історія цього заходу почалася з ініціативи проекту ЄС SafeBorders в 2004 році й далі розвивалася мережею Insafe за підтримки Єврокомісії. Головна мета Дня - просувати ідеї відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів, особливо серед дітей та молоді. Нині цей день відзначають в близько 100 країнах світу.
Кожного року до Дня безпечного Інтернету обирається конкретна тема - гаслом цього року організатори обрали «Будь зміною: об’єднуємося для кращого Інтернету!» («Be the change: Unite for a better internet»). Організатори SID в Україні запропонували усім охочим долучитися до #saferinternetchallenge - створити та опублікувати свою власну обіцянку щодо безпечної поведінки в мережі. Наприклад, обдумано публікувати інформацію та фотографії, які стосуються інших людей. Або не використовувати гаджети як няню для дитини.
Також SID пропонує рекомендації для батьків, як допомогти дітям безпечно користуватись Інтернетом. В них батькам радять почати із встановлення загальних правил користування цифровими пристроями в домі і не забувати цікавитись тим, в які ігри грає дитина та які YouTube канали дивиться. В ідеалі - пограти в ці ігри самим та подивитись ті ж відео. Також важливо пояснити формування так званого «цифрового сліду»: згадки в усіх можливих документах, фото та відео, які доступні в мережі. «Організація Zeeko з Ірландії перед опублікуванням чогось в Інтернеті пропонує дотримуватись цікавого “правила футболки”: якщо Ви не хочете всюди носити футболку з таким написом, не публікуйте цього в онлайн», - радять в SID.
“Правило футболки” від Zeeko: якщо Ви не хочете всюди носити футболку з таким написом, не публікуйте цього в онлайн.
...
Читати далі »