Соціальний ролик, знятий за допомогою учнів Красносельскої СШ. Висловлюємо подяку учневі 11-го класу Теліху Давиду! Особлива подяка директору школи Михалевич Наталії Володимирівні, за неоціненну допомогу в організації зйомок!
Чи відомо Вам, що довготерпеливий краще хороброго, і пануючий над собою самим, ліпший від завойовника міста? Про це написано в Притчах Соломонових, глава 16, вірш 32.
Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.
16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість. Тепер відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/51/95.
... Читати далі »
На хвилі законодавчих ініціатив щодо збільшення поліцейських повноважень, можлива і є ситуація, коли представники правоохоронних органів захочуть в будь-який момент обшукати Вас чи провести перевірку ваших речей.
Для того, щоб зупинити зачасту свавілля поліцейських, Вам потрібно знати про базові речі: Читати далі >>>
9 листопада - Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму і антисемітизму. В ніч з 9 на 10 листопада 1938 року почався масовий єврейський погром у Німеччині, що отримав назву «Кришталевої Ночі», або «Ночі розбитих вітрин». «Кришталева ніч» або «ніч розбитих вітрин» в 1938 році поклала початок Холокосту - масовому насильству стосовно єврейського народу, яке призвело до загибелі близько 6 000 000 євреїв. Тому, розповідаючи про злочини нацизму, ми попереджаємо сьогоднішню молодь про те, яким може стати майбутнє, якщо ми вчасно не скажемо «Ніколи знову!» у відповідь тим, хто пропонує обмежити права однієї групи людей тільки тому, що вони не такі, як ми.
За прийняття за основу законопроекту №8584 проголосували 235 депутатів при мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.
Пропонується встановити, що буллінг, тобто моральне або фізичне насильство, агресія в будь-якому вигляді, або інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особа своїм інтересам тягне за собою штраф від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 -850 гривень).
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року або вчинені щодо неповнолітнього тягнуть за собою штраф від 100 до 200 мінімумів (1 700-3 400 гривень).
Буллінг з боку малолітньої або неповнолітньої тягне за собою накладення штрафу на його батьків від 20 до 50 мінімумів (340-850 гривень).
Приховування випадків буллінг співробітником установи освіти карається штрафом від 50 до 100 мінімумів (850 посилання - 1 700 гривень).
Як повідомляли Українськi Новини, міністр освіти і науки Лілія Гриневич виступає за якнайшвидше ухвалення закону про протидію Буллінг.
... Читати далі »
В кінці минулого тижня в Міносвіти озвучили страшну цифру - в 2017 році майже 110 тисяч осіб звернулися до психологів через цькування в школах.
... Читати далі »
Цунамі призводять до численних людських жертв, завдають величезної шкоди і є спільною проблемою для багатьох країн, про що свідчать, зокрема, події, що відбулися в 1960 році в Чилі, в 1976 році на Філіппінах, в 1998 році в Папуа - Новій Гвінеї, в 1999 році в Туреччині, в 2001 році в Перу, в 2004 році в прибережних державах Індійського океану, в 2009 році біля узбережжя Самоа і Тонга і в 2011 році на сході Японії.
Визнаючи важливість забезпечення готовності до таких випадків і оперативного поширення інформації за допомогою систем раннього попередження, використання традиційних знань і здійснення принципу «зробити краще, ніж було» на етапах відновлення, реабілітації та реконструкції з метою захисту життя людей і запобігання шкоди від цунамі, про що йдеться в Сендайсь
... Читати далі »
Тиждень роззброєння проходить кожен рік з 24 по 30 жовтня.
Щорічне проведення Тижня роззброєння, що починається в день річниці заснування Організації Об’єднаних Націй, передбачено в Заключному документі спеціальної сесії Генеральної Асамблеї 1978 року, присвяченій роззброєнню.
Державам пропонувалося висунути на перший план питання про небезпеку гонки озброєнь, пропагувати необхідність її припинення і сприяти підвищенню розуміння громадськістю невідкладних завдань в галузі роззброєння.
У 1995 році Асамблея запропонувала урядам, а також неурядовим організаціям продовжувати брати активну участь у Тижні роззброєння.
Асамблея запропонувала Генеральному секретареві продовжувати як можна ширше використовувати інформаційні органи Організації Об’єднан
... Читати далі »
Компанія EdPro спільно з командою Nravo Kids презентує українську версію навчального посібника для батьків: «Клан Клік-Клац. Виховання дітей у цифрову еру».
Цю міні-книжечку про основні виклики «цифрового батьківства» розробили кілька років тому у Сингапурі, з ініціативи тамтешньої Ради з питань ЗМІ (Media Literacy Council). У посібнику піднімаються важливі питання: Коли дозволяти дітям користуватися Інтернетом та мобільними пристроями? Які обмеження доцільно встановлювати? Як оберігати школярів від небажаного онлайн-контенту? Як діяти, якщо дитина потрапила у небезпечну або неприємну ситуацію у мережі? Як балансувати між дисципліною та довірливими, відвертими стосунками з власними дітьми? Як зробити так, щоб дитина змогла якнайповніше користуватися можливостями сучасного світу та, водночас, не узалежнилася від пристроїв та ґаджетів? Як уникнути ігрозалежності? Як дати раду кібербулінгу?
... Читати далі »
У Дніпрі мама першокласника днями дізналася від знайомої про те, що прогулами в школі займаються по серйозному. Ситуацією не на жарт стурбовані не тільки в навчальних з
... Читати далі »
Будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, відносини тощо, пов'язані з людиною і членами її родини, відомості про події та явища, що відбувалися або відбуваються у побутовому, інтимному, товариському, професійному, діловому та інших сферах життя особи, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення людиною, яка обіймає посаду, пов'язану з виконанням функцій держави чи органу місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень – це інформація про особисте і сімейне життя людини, яка є конфіденційною. Таку позиція викладено у рішенні Конституційного Суду України від 20 січня 2012 року № 2-рп/2012 року.
Положення ч. 2 ст. 32 Конституції передбачають вичерпні підстави для можливого правомірного втручання в особисте і сімейне життя людини. Такими підставами є:
- згода людини на збирання, зберігання, використання і поширення конфіденційної інформації щодо неї;
- якщо згода відсутня, то це випадки, передбачені законом, і тільки в інтересах національної безпеки, економічного добробуту і прав людини.
Відповідно до ст. 260 Кримінально-процесуального кодексу України аудіо-, відеоконтроль особи є різновидом втручання у приватне спілкування, яке проводиться без її відома на підставі ухвали слідчого судді, якщо є достатні підстави вважати, що розмови цієї особи або інші звуки, рухи, дії, пов’язані з її діяльністю або місцем перебування тощо, можуть містити відомості, які мають значення для досудового розслідування.
... Читати далі »
У соціальній мережі Facebook з’явився портал з основ безпеки в інтернеті для підлітків. Доступ до порталу знаходиться за посиланням.
Після запуску сервісу в компанії повідомили, що він наразі доступний 60 мовами (включно з українською). Основна мета порталу: надавати поради підліткам щодо можливостей Facebook та нагадати правила безпечного поводження в інтернеті. Зокрема, описано, як заблокувати небажаних співрозмовників, повідомити про порушуючий правила соцмережі зміст повідомлень та захистити себе від шахрайства й фішингу.
Ресурс має також розділ «Думки однолітків», де описано правила ефективного спілкування в мережі з іншими та подано записи блогу, в яких підлітки радять іншим цікаві способи використання Facebook.
... Читати далі »
Порнографія, ненормативна лексика, спілкування з небезпечними людьми, кібербулінг, шахрайство — все це легкодоступне для користувачів інтернету. Що ж тоді робити, щоб убезпечити свою дитину? Ми зібрали список ресурсів, які зроблять перебування дитини в мережі безпечнішим. Читати далі >>>
17 жовтня на території анексованого Росією українського півострова Крим в місті Керч стався вибух в політехнічному коледжі. Кількість жертв у результаті стрілянини зросла до 20 осіб. Ми ознайомилися з порадами професіоналів про те, як поводитися в екстремальних ситуаціях і розповідаємо вам найголовніше, що треба пам’ятати.
Міжнародним святом «День білої тростини» визнано ще в 1969 р. в Коломбо (США). Це відбулося на загальних зборах Міжнародної федерації сліпих, яку надалі змінив Всесвітній союз сліпих. У всесвітньому масштабі цей день відзначався з 15 жовтня 1970 року. Цей День служить нагадуванням суспільству про існування людей з обмеженими фізичними можливостями, про солідарність і про допомогу.
Біла тростина, як символ незрячої людини, бере початок в 1921 році. У Брістолі (Великобританія) жив молодий професійний фотограф на ім’я Джеймс Біггс. Після аварії він втратив зір. Треба було починати нове життя, і він став вчитися самостійно ходити по місту за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір. І вона стала помітна. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, але і всієї Європи, Америки, та ін.
Нагадаємо, що у офіційному календарі Всесвітньої організації охорони здоров’я також є «Міжнародний день сліпих», який проводиться 13 листопада і пов’язується з днем народження Валентина Гаюї - засновника тифлопедагогіки, першого творця навчальних закладів для сліпих у Франції.
... Читати далі »