Кілька «початкових» століть слов'янської мовної історії залишилися без будь-якої письмової фіксації з боку самих слов'ян. Тим не менше, наукове вивчення слов'янських мов дає підстави до окреслення імовірного «початкового» історичного стану, з якого далі розвинулися сучасні слов'янські мови.
Слов'янські мови належать до центральної групи "сатем" індоєвропейських мов, від яких відокремилася на початку нашої ери. Порівняно спільна мова слов'ян існувала імовірно до VII ст. (або лише до IІІ ст.), коли внаслідок діалектного подрібнення і міґрацій почали формуватися сучасні окремі слов'янські мови.
Проте є всі підстави ствержувати про хибність теорії про початково єдину слов'янську прамову. Читати далі >>>
"Спадщина Предків" - всеукраїнський культурно-історичний портал з вивчення та збереження архаїчної культури України, заснований у вересні 2011 року Віталієм Савітаром - антропологом, музикантом, дослідником історії та релігії. Перейти на портал >>>
21-го листопада третя річниця Майдану, третя річниця від Революції Гідності. Знаєте, мені дуже подобається назва "Революція гідності". Ні, не пафосно, а з надією, великою надією на велике майбутнє.
Перлина Запоріжжя: збірка творчих робіт / матеріали конкурсу творчих робіт «Перлина Запоріжжя». – Запоріжжя: Кругозір, 2015. – 136 с.
До збірки увійшли творчі роботи учасників Конкурсу творчих робіт «Перлина Запоріжжя», який проводився Відділом по роботі з молоддю та сім’єю та позашкільної виховної роботи Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради у 2015 році.
Збірка надрукована за кошти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради. Читати далі>>>
За счёт чего киммерийцы одерживали победы? Наездники, прочно спаянные в отряды, стали основой киммерийских войск со свойственной им подвижностью и маневренностью, дававшими им особые преимущества в боях с пехотинцами. В то время как военное искусство их ближних и дальних соседей базировалось на выучке, иерархии и дисциплине, ментальность киммерийцев отличалась анархизмом, наглостью, «беспределом». Киммерийские воины – холерики, психопаты, вели себя настолько дерзко, бесцеремонно и непредсказуемо, что ставили в тупик даже самых отъявленных хамов. Они побеждали за счёт необычной для своего времени тактики, основу которой составляла подвижность. У них не было пехоты – их войска состояли исключительно из конных отрядов лучников.
Вони починали як мирні осілі племена, які прийшли в наші землі на початку ІІІ століття, часто були вимушені оборонятися та тікати від більш сильніших, наприклад гунів. Але згодом цей народ перетворився в силу, яка могла диктувати умови внутрішньої та зовнішньої політики найсильнішій державі давніх часів, столицю якої навіть спустошували і руйнували. Великий Рим в 410 році вже нічого не міг вдіяти проти армії варварів, яка захопила його, суттево похитнувши міжнародний авторитет та могутність імперії і цим наблизивши її остаточне падіння. Племена, які відіграли провідну роль у формуванні європейської культури раннього середньовіччя.