19 листопада в Україні щорічно відзначається День працівників гідрометеорологічної служби, встановлений Указом Президента України від 11 березня 2003 року № 208/2003.
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ. Повсякденна цілодобова робота метеорологів, гідрологів, синоптиків дає змогу завчасно вжити заходів для запобігання можливим збиткам від небезпечних явищ погоди.
Гідрометеорологічна служба України налічує більше тисячі пунктів спостережень за станом атмос
... Читати далі »
За ініціативою ряду великих американських компаній і організацій (Національне географічне товариство, USGS, Sun Microsystems, Hewlett-Packard, ESRI та ін) було вирішено щорічно відзначати День ГІС.
В рамках якого, протягом тижня, в більш аніж 80 країнах світу відбуваються різні заходи — виставки, семінари, дні відкритих дверей — де студенти, школярі, будь-які бажаючі знайомляться з останніми досягненнями в сфері геоінформатики.
День ГІС святкується з 1999 року щороку в середу третього тижня листопада, під час Geography Awareness Week — Тижня географічних знань, що проводиться National Geographic Society.
Цей День виник і заснований з ініціативи громадськості та працівників у сфері планування міст і населених пунктів з метою підвищення інтересу в галузі містобудування. Вперше був запропонований професором в Університеті Буенос-Айреса, випускником Інституту міського будівництва в Парижі, на ім’я Карлос-Марія-делла Паолера (Carlos Maria della Paolera) наприкінці 40-х років і проведений в 1949-му році. Дата проведення Всесвітнього дня містобудування (World Urbanism Day) - 8 листопада. Відзначається вже в більш ніж 30-ти країнах світу на чотирьох континентах.
В цей День організаторами підкреслюється визнання і роль професійного планування і створення зручного та ергономічного міського середовища. Всесвітній день урбанізму являє собою чудову можливість поглянути на п
... Читати далі »
Європейський союз - напевно найбільш природне сучасне економіко-геополітичне об’єднання на сьогоднішній день, яке представлене більш ніж пів мільярдом її жителів і наближаючийся до чверті в світовому валовому внутрішньому продукті частини економіки. Утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992-го року Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993- го року. Цьому передувала величезна робота, що почалася ще з 1951-го року, коли в Парижі було підписано договір про створення Європейського об’єднання вугілля і сталі. Європейський союз - це унікальне утворення націлене насамперед на ефективну регіональну інтеграцію. Загальні стандарти і основні цінності, якість і повага до прав людини, єдина, монолітна, але гнучка політика, питання колективної безпеки, роблять єврозону найбільш надійним партнером як для найближчих сусідів, так і для всіх інших країн світу.
Станом на 2014-й рік Європейський союз представлений 28-ма державами, серед яких: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція та Естонія.
... Читати далі »
Свято Міжнародний день Чорного моря відзначають наприкінці жовтня. Воно носить екологічний характер. Святкові заходи включають різноманітні акції екологів і фахівців в області екології на захисту Чорного моря.
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.
Чорне море і його води Керченською протокою з’єднуються з Азовським морем, а протокою Босфор - з Мармуровим морем, через протоку Дарданелли - з Егейським і Середземним морями, будучи внутрішнім морем басейну Атлантичного океану.
... Читати далі »
Святкують День працівника автотранспорту, або, як його ще називають - День водія - не тільки ті шофери, хто сидить за кермом. Це офіційне свято всіх працівників дорожньо транспортної галузі в цілому. Традиційні заходи проходять в середовищі автотранспортних підприємств, керівництвом організовуються концерти і банкети, вітають всіх, проводять нагородження і заохочення найбільш успішних працівників. Сучасна економіка і промисловість успішна в тому числі і завдяки якісній роботі дорожньо транспортного господарства, автомобільного виробництва і машин, які допомагають нам підтримувати стан доріг і шляхопроводів.
Одного разу хтось колись вигадав це прекрасне диво - колесо. І, поїхали! Назвіть хоча б одну сучасну людину на землі, з якою ви б особисто були знайомі, і яка жодного
... Читати далі »
Державне свято - Національний День Іспанії - відзначається у другій декаді жовтня. Він приурочений до відкриття Нового Світу Христофором Колумбом в 1492 році. Традиційно святкування Національного Дня в Іспанії проходить з парадами і урочистими промовами.
Кажуть, що Христофор Колумб був дуже релігійною людиною. Він був католиком і регулярно, в ході своїх експедицій через океан, називав землі, які відкривав, іменами католицьких святих. Незважаючи на те, що Колумб, який знайшов Америку, фактично народився в Італії, його експедиції спонсорувались іспанським королем Фердинандом.
Національний День Іспанії, що відзначається щорічно 12 жовтня, приурочений до прибуття Христофора Колумба до Америки 12 жовтня 1492 року. Іспанський Король Фердинанд виступив спонсором його експедиції на захід в надії знайти короткий шлях до Індії. Це було важливо для економіки держави і обіцяло хороші перспективи.
У серпні 1492 Колумб вирушив через Атлантику. Через два місяці він прибув до Багамських островів і заснував там перше поселення. Острів, на якому розташовувалося поселення, був названий Еспаньола. Колумб почав поширювати християнство в Новому Світі. Прибувши назад до Іспанії він розповів про "безхазяйне" золото і багатство, яке побачив там. Після цього Америка миттєво стала дуже привабливою для європейських колоністів.
... Читати далі »
14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме цього дня 1946 року в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стало заснування нової Міжнародної організації по стандартизації ISO (з грецької isos - рівний).
У 1970-му Президент ІSО пан Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу.
День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 відзначається щорічно 10 жовтня. ... Читати далі »
День Колумба в США є державним загальнонаціональним святом. Воно відзначається на честь висадки в Новому Світі 12 жовтня 1492 італійського мореплавця Христофора Колумба. У 1937 році президент Франклін Делано Рузвельт оголосив 12 жовтня загальнонаціональним святом. Дату відзначали аж до 1971 року, а потім Конгрес прийняв свою постанову - відзначати День Колумба кожен другий понеділок жовтня.
В 2018 році День Колумба припадає на 8 жовтня.
1792 року Нью-Йорк та інші міста Америки святкували трьохсотріччя прибуття Христофора Колумба до Америки. Президент Бенджамін Гаррісон закликав громадян США відзначати День Колумба на чотирьохсотліття події. Учителі, проповідники, поети та політики використали свято, щоб повчити патріотизму. Ці патріотичні ритуали базувалися на таких темах як громадянство, важливість лояльності до нації, святування соціального прогресу
... Читати далі »