У Новій Зеландії не так вже і давно жив найбільший птах сучасності - моа. Його зріст становив 3,6 метра, а вага досягала 300 кілограмів, але символом Нової Зеландії є птах ківі.
Держава складається з двох основних островів (Північного і Південного), а також ряду маленьких. Столиця Нової Зеландії - Веллінгтон. Найбільшою ділянкою суші Нової Зеландії є Південний острів, уздовж розділений Південним Альпами. Цей гірський ланцюг має 18 вершин висотою понад три тисячі метрів над рівнем моря і найвища з них - гора Кука, або Аоракі (3754 метрів). На Північному острові менше гір, проте там відзначена висока вулканічна активність. Найвищою точкою на цьому острові є активний вулкан Руапеху висотою 2797 метрів. На цьому ж острові знаходиться і найбільше в Новій Зеландії озеро Таупо, розташоване в кратері однойменного вулкана. v
Згідно з легендою народу Нової Зеландії полінезійський мореплавець Ку`пе приплив до Новозеландських островів на легкому катамарані в середині X століття. У той час острови були безлюдними, тому він став першою людиною, яка ступила на їх береги, а коли 13 грудня 1642 року голландський мореплавець Абель Тасман першим з європейців побачив Нову Зеландію, її вже заселили вихідці зі Східної Полінезії - маорі. У 1769 році до островів прибув британський дослідник Джеймс Кук.
Прийнято вважати, що Договір Вайтанги поклав основу державотворення Нової Зеландії (підписаний в населеному пункті Вайтанги). Документ є одним з основних конституційних документів країни. Договір Вайтанги - це угода, підписана представниками Великобританії і вождями деяких племен маорі 6-го лютого 1840 року. Відповідно до нього Нова Зеландія переходила в управління Великобританії, в обмін на це маорі зберігали свої майнові і немайнові права, отримували заступництво Великобританії і передавали Великобританії виняткові права на покупку у них земель.
Цікаво, що Нова Зеландія - одна з небагатьох держав, в якій два офіційних гімна. У цій країні практично немає цензури. Дорожній рух - лівосторонній. У країні три офіційні мови, причому не дивно те, що дві з них - маорі і англійська, а ось третя мова - це новозеландська мова жестів. Нею спілкуються 25 тисяч населення Нової Зеландії.
У 1987 році Нова Зеландія стала першою в світі країною, яка оголосіла себе без’ядерною зоною.