Мешканці Запоріжжя дали учням початкової школи шанс на безкоштовне харчування. Відповідний проект рішення вчора з’явився на сайті Запорізької міської ради.
Петиція Катерини Перемиловської набрала необхідну кількість підписів і тепер її мусять розглянути депутати місцевої ради. Це повинно трапитися на найближчій сесії, яка відбудеться 31 січня.
Нагадаємо, згідно з рішенням міської ради, яке було прийняте у грудні минулого року, в учнів 1-4 класів забрали можливість безкоштовних сніданків у школах. З 1 січня поточного року на навчання діти ходять з ланч-боксами, або ж батьки оплачують їм сніданки з власного бюджету в їдальнях освітніх закладів. Поміж тим, для пільгових категорій школярів умови залишилися незмінними.
... Читати далі »
Територія Криму з 1783 року входить до складу Російської імперії. Таке рішення приймає імператриця Катерина II. У XX столітті держава набуває іншу форму правління і нових ідеологів, пріоритети яких спрямовані на творення комуністичного майбутнього.
Спираючись на спільність історичних та культурних зв’язків, етнічну і територіальну єдність України і Криму, Микита Хрущов вирішує їх об’єднати в одне ціле. Передача Криму Україні була приурочена до знаменної історичної події - 300-річчя Переяславської Ради.
Вже з лютого 1954 року були юридично оформлені всі права, що підтверджують факт злиття Кримської області з УРСР. Тепер це Автономна Республіка Крим, яка входить до складу незалежної держави України. Про схожості етносу і культури поширюватися, мабуть, не варто. Хрущов,
... Читати далі »
У студентів завжди є за що любити своє студентське життя. Не дивлячись на той факт, що безсумнівно приведе нас до довгих і глибоких міркувань з цього приводу, зауважимо, що в цьому немає ніякої потреби. І якщо б у студентів навіть не було жодного «законного» свята, то це б їх не засмутило. Швидше навпаки, додало б їм куди набагато більшого ентузіазму в пошуках «зайвого» приводу для радості, адже молодість володіє ще далеко не повністю вивченим потенціалом, і наділяє своїх володарів самими непередбачуваними і неординарними ідеями та рішеннями.
У своєму арсеналі студентська частина нашого прогресивного суспільства має принаймні два цілком законних і безумовно офіційних привода для свята: Міжнародний день студента, який відзначається 17-го листопада і Тетянин день - 25-го січня, який можна сказати наш домашній або національний День студентів . Походження останнього докорінно відрізняються від всесвітнього свята, воно більш традиційне для наших студентів і бере свій початок із середини вісімнадцятого сторіччя.
День студентів раніше був приурочений дню установи Московського університету, яке за старим стилем юліанського календаря відбулося 12-го січня 1755-го року і було ініційовано російською імператрицею Єлизаветою Петрівною по проханню російського державного діяча і мецената Івана Івановича Шувалова. Підписання найвищого Указу відбулося якраз у день іменин його матінки, паралельно цей день був і днем ранньохристиянської святої великомучениці Татіани Римської, що жила в III-му столітті нашої ери. Це давньо грецьке ім’я, яке нам більш відомо, як «Тетяна» в перекладі означає «упорядниця». Трохи пізніше в одній з прибудов старої будівлі університету створили домову церкву на її честь, а сама свята була оголошена своєрідною покровителькою всеросійського студентства.
... Читати далі »