Тверде ядро почало застигати понад 550 мільйонів років тому.
Геологи з Рочестерського університету визначили, коли внутрішнє ядро Землі почало застигати, що додало "магнітного динамо" нашої планети нову силу. Як повідомляє Naked science, розрахунки дослідників показали, що ця подія відбулася 565 мільйонів років тому.
Відзначається, що геомагнетизм Землі виникає глибоко в її надрах, де розташовано тверде залізо-нікелеве ядро, температура якого сягає 5500 градусів Цельсія. Його оточує більш товсте і рідке зовнішнє ядро, матеріал якого поступово остигає і осідає, нарощуючи тверді шари в центрі.
У минулому ядро Землі було підігрітий сильніше, воно цілком було рідким і вирувало, але незабаром почало охолоджуватися, а з ним почала слабшати
... Читати далі »
Сонячний зонд “Паркер” почав політ по другій науковій орбіті навколо Сонця (всього їх заплановано 24), в ході якого він пролетить на мінімальній відстані близько 24 мільйонів кілометрів від зірки в квітні 2019 року. Про це повідомляється на сайті NASA, передає УНН.
Зонд “Паркер” розроблявся з 2008 року і отримав свою назву на честь американського астронома Юджина Паркера, який в 1958 році опублікував статтю, що передбачає наявність сонячного вітру — потоку високоенергетичних заряджених частинок, що безперервно випускаються Сонцем.
Апарат призначений для вимірювання основних характеристик сонячного вітру і сонячної атмосфери уздовж своєї траєкторії, досліджень електромагнітних полів поблизу Сонця і процесів, що йдуть в його зовнішніх шарах. Від сильного нагріву і потоків заряджених частинок і випромінювання від зірки апарат захищають система охолодження і теплозахисний щит, під якою ховаються всі наукові прилади.
Запуск зонда в космос відбувся 13 серпня 2018 року, а через місяць він передав на Землю перші дані з кожного зі своїх чотирьох наукових інструментів і сфотографував нашу планету. За планом процес зближення із зіркою триватиме сім років — з кожною новою орбітою (всього їх 24) апарат буде наближатись до світила.
... Читати далі »
Цей День відзначається з 1985-го року, коли була підписана «Делійська декларація». Ключовою метою декларації є заклик до припинення гонки ядерних озброєнь, скорочення і подальшої поступової ліквідації ядерних арсеналів країн світу, усунення самої загрози ядерної війни.
Делійська декларація була прийнята 29-го січня 1985-го року в Нью-Делі, столиці Індії, на нараді глав держав і урядів кількох країн - Індії, Греції, Мексики, Аргентини, Танзанії та Швеції, які стали першими країнами, які підписали цей документ.
Нагадаємо, що раніше, для попередження початку ядерної війни і збереження навколишнього середовища, в 1963-му році було підписано Договір про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, в космічному просторі і під водою, який зобов’язує його учасників забороняти, запобігати і не виробляти будь-які випробувальні вибухи ядерної зброї та інші ядерні вибухи в атмосфері, в космічному просторі і під водою, а також в будь-якому іншому середовищі, якщо такий вибух викликає випадіння радіоактивних опадів за межами територіальних кордонів держави, яка виконує цей вибух.
... Читати далі »
Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. І це відбувається як з боку суспільно - політичної свідомості обох держав, учасниць згаданої події, так і з боку суто історичного підходу вельми шанованих дослідників.
29 січня 1918 року. Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути, яка розташовувалася на 130-му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва, Україна. Учасники події: невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита Червона гвардія Радянської Росії, яка значно перевищує своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом. Результат бою не важко передбачити. У запалі громадянського протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду, в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій, які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, цей бій ніяк не міг залишитися в забутті.
Причини, з яких це сталося, для деяких очевидні, для деяких так і залишаться незрозумілими і навіть зовсім необгрунтованими, але вони мали місце бути. Як факт, який завжди залишається фактом - такою правдою, яку неможливо ані сховати, ані спотворити; лише на короткий час і лише під дією величезного страху. Але коли ця напруга слабшає, правда знову відкривається. Вона як світло, від якого тікає всяка темрява.
... Читати далі »